Poznaj historię cudownego miejsca!

Otępienia nie da się wyleczyć, ale istnieją skuteczne metody, aby móc żyć z nim w pozytywny sposób i utrzymywać dobre samopoczucie. Dla pozytywnej adaptacji do życia z otępieniem istotne znaczenie mają kontakty społeczne oraz codzienna aktywność.

W warunkach domowych poziom stymulacji osoby z otępieniem może być niewystarczający. Zapewnić mogą ją natomiast powstające w różnych miejscowościach Centra Spotkań dedykowane potrzebom osób z otępieniem.

Poznaj ideę programu MeetingDem oraz uczestników wrocławskiego Centrum Spotkań przy ul. Ciepłej we Wrocławiu.

Zobacz film MEETING DEM PROJEKT POLSKA

Centrum Spotkań dla osób z otępieniem oraz ich opiekunów współtworzone przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Idea Centrów Spotkań narodziła się w Holandii. Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, w którym takie miejsce powstało, co było możliwe dzięki międzynarodowemu projektowi badawczo-wdrożeniowemu o akronimie MeetingDem. Pod kierownictwem prof. Joanny Rymaszewskiej, projekt prowadzili naukowcy z Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. We współpracy z wrocławskim MOPS-em stworzyli oni niezwykłe miejsce aktywizacji osób z lekkim i umiarkowanym otępieniem.

Więcej o idei projektu